óvoda: veszekedés

Áll a bál! Vagyis, dehogy a bál áll, inkább tombol a vihar, egymásnak feszül a házaspár. A nő kistermetű, vékony, törékeny, és most az arcán is minden vékony, keskeny. Résnyire szűkült szeme szikrákat szór, szája penge keskeny és nagyon sápadt. Csak az orcáján virit mindkét oldalt egy-egy vörös folt. Nem rózsás az arca, hanem vörös a dűhtől. Előre hajol, felső teste az asztal főlé tolakodik, mintha magasságát akarná kipótolni néhány centivel. És kiabál. A férfi sűrű haja egyenes szálakba tapad izzadt homlokára. Próbál, valamilyen hányaveti testhelyzetet felvenni, de az ujjai idegesen röpködnek a megterített asztal evőeszközein. Védekezve hátradől a széken, legszivesebben felpattanna és menekülne. Ennek ellentmondó módon, kicsit gúnyosan mosolyog és sziszegve válaszol a nő szóáradatára. Az asztalon fehér damaszt abrosz, porcelán teriték és a kristály pohárban egy szál rózsa. És valahol messze, az asztal túlsó felén egy ijedt arcocskából egy hatalmas szempár néz a két veszekedőre. Nem ért semmit, hiszen ünnepelni jöttek apával és anyával. Próbált szólni, de nem hallják. Mostmár csak önmagának suttogja a tegnap tanult ovis dalt: "kiskarácsony, nagykarácsony..."

Címkék: veszekedés ünnep