óvoda: Veronika nagyszerű!

VERONIKA NAGYSZERŰ!

Nem olyan rég írtam néhány sort, az aránytévesztésről.

A napokban látogatóban voltunk a barátainknál. Nem túl fiatal házaspár egy gyerekkel. Nagyon kíváncsi voltam a kislányukra, vártam én is a találkozást, és azért mocorgott bennem egy kis aggódás, hogy ismét találkozni fogok egy kiskorú "uralkodóval".

Amikor megérkeztünk, Veronika az anyukája ölében bújt meg, úgy, ahogy egy három és fél évesnek illik is ezt tenni. Kíváncsian szemlélt és első kérdésemre a választ (a buta felnőttek standard kérdései: hány éves vagy Veronika?) még anyjának delegálta. De, miután bementem felfedezni a birodalmát, örömmel követett és pár perc múlva elmerültünk a rajzolgatásba. Én rajzoltam a körvonalakat, ő kiszínezte. Elképesztő kreativitással és pontossággal dolgozott. Később az étkező asztalon folytattuk, akkor már a többiekkel társulva a rajzolást. Felváltva jöttünk az ötletekkel és ő örömmel ment bele a játékba.

Ekkor jött a próbatétel!

Le kellet szedni a papírokat, ceruzákat, mert következett a vacsora. No, gondoltam, most elkerülhetetlen lesz a hiszti (nevezzük elegánsan érzelem kitörésnek), hiszen le akarják állítani azt, amit Veronika élvez.

Nem ez történt. Néhány türelmi perc után, Veronika elpakolt. Szülei megkérdezték, hogy ő is a felnőtekkel azonos méretű tányérba kéri a vacsorát, vagy inkább kisebbe? (mellesleg, ez jó ötlet, az elterelésre...). Nagyba kérte ő is, és utána kedvesen beszégetve ült az asztalhoz. Amikor a kést és villát megfogta és elkezdte nyiszatolni a cukkinit, a férjem azt dörmögte: "ha késsel villával eszik, én eldobom az agyam". Szerencsére erre nem került sor, mert némi próbálkozás után, következett az "anya segíts" adekvát megoldás.

Vacsora után otthagyott minket, unalmas felnőtteket, és amikor a szobájába mentem, bemutatta Kati babát, akinek mesélt éppen. Kicsit ácsorogtam, de magam is éreztem, hogy betolakodó vagyok.

- Te mikor mész ki a szobámból? kérdezte udvariasan, majd becsukta utánam az ajtót.

Visszamentem hát a felnőttek világába, távozáskor meghívtam őt személyesen magunkhoz és ő is kért, hogy jöjjek még.

Szép esténk volt, és erről Veronika is tehetett.

Címkék: család gyerek jó gyerek öröm

Kommentáld!

Ez egy válasz üzenetére.