óvoda: lisztérzékeny kislány (fórum)

lisztérzékeny kislány

Ezt a témát cserné kövesdi erzsébet indította 13 éve

kinek van lisztérzékeny gyereke?és hogy oldják meg nálatok az oviban az étkeztetést?várom a válaszokat.sziasztok.

Hozzászólások eddig: 8

Új hozzászólás

A hozzászólás hossza legfeljebb háromezer karakter lehet

Ez egy válasz üzenetére. mégsem

Káposzta Judit üzente 13 éve

Szia.a mi ovinkban nem kell a kisgyerekeket hazavinni,csak ha te szeretnéd.A mi csoportunkba járó kisfiú megeszi az anyukája által elkészített tízórait,ebédet,uzsonnát.A kishuga nem lisztérzékeny,így ő fogyaszthatja az ovis ételeket.Ha elmész dolgozni akkor már egésznapos ellátást kell biztosítaniuk a gyerekek számára.Kérd a segitségét a vezetőtől mivel számotokra nincs más megoldás.jogszabály is van erre vonatkozóan egyébként.A helyi jegyző biztosan tud ebben segíteni. esetleg a közelben kell egy másik oviban érdeklődni. MINDENKÉPPEN KELL MEGOLDÁST TALÁLNOTOK.Sok sikert Szia.

cserné kövesdi erzsébet üzente 13 éve

szia.de a ti ovitokban is ugy van hogy ha az anya gyesen van otthon akkor ebéd után haza kell vinni a gyerköcöt.nekem már ebéd elött 11:30-ra kell már érte mennem.de viszont a kisebik gyerköcöm szeptembertől megy oviba,ő nem lisztérzékeny,de arrol a válasz elöl mindig ki térnek hogy akkor most ott-e ehet -e a lányom is.mivel én dolgozni szeretnék menni.

Káposzta Judit üzente 13 éve

Mindenképpen a közös kompromisszum a megoldás szerintem is .Jobb ha felkészül a vezetőóvónő az idevonatkozó törvényi háttérből,ugyanis egyre gyakrabban fognak a szülők ilyen jellegű kéréssel fordulni hozzá. A mi óvinkba két lisztérzékeny kisfiú is jár.

Káposzta Judit üzente 13 éve

Szia.Erzso. Szeretném megkérdezni,hogy találtál-e megoldást a kislányod étkezésére. Nagyon helyesek a gyerekeid .szia Judit.

Kalamár Hajnalka üzente 13 éve

Tapasztalatom szerint a legkisebb probléma is konfliktus forrást jelenthet, és ilyenkor két "ellentábor" alakul ki. Legjobb, ha valamilyen "nyer-nyer" stratégiát tudtok használni. Az intézet vezetők valóban megnyugszanak, ha valamilyen papír fedezi őket, vagyis, ha nem ők kell a felelősséget vállalják. Tehát, érdemes felfelé menni, és egy életszerű megoldáshoz kérni segítséget!

Káposzta Judit üzente 13 éve

Szia.az óvodavezető küldött a győri ÁNTSZ.-nek egy kérvényt,miután az ÁNTSZelfogadta,visszaküldte az engedélyt.A szülőnek írásban kell nyilatkoznia,hogy tudomásul vette azt,hogy ő vállalja a felelősséget az óvodába vitt ételek felől.Az étkezési díjszabás miatt nem lehet megoldani hogy a kislány számára fogyasztható tejet pl. kifizesd. Félnek attól,hogy olyan élelmet eszik a kislány amitől problémájuk lehet.nekik is és neked is .

cserné kövesdi erzsébet üzente 13 éve

szia.sajnos a mi ovodánkban nem lehet bevinni az ebédet,mert nálunk az ovoda vezető még nem találkozot ilyen gyerekel,nem akarja beválalni.már nem tudom igazán kihez kellene fordulni.még a reggelinél sem adnának neki egy pohár tejet,pedig mondtam hogy kifizetem.hát ennyi.szia erzso.

Káposzta Judit üzente 13 éve

Szia Én óvónéni vagyok egy Győrhöz közeli oviban. Az anyuka megkapja a következő hétre szóló étlapot előre így bevásárol a gyermeke számára fogyasztható ételekből.Elkészíti ugyanazt az ételt kukoricalisztből ,vagy a számára fogyasztható alapanyagból.Reggel beteszik a hűtőbe és a dajkanéni melegíti fogyasztható hőmérsékletűre. Így nem kell étkezési pénzt fizetni.